پرتردد و اکثر مواقع شروع

به علت تعدد زیاد خودرو ها در سطح شهر و رفع نیازهای اولیه این خودروها با بنزین، تقریبا همه پمپ بنزین ها  در مناطق مختلف، صف‌های طولانی دارند.

در کشور ما، مقدار مصرف روزانه بنزین به ۷۰ میلیون لیتر می رسد. یعنی تقزیبا به طور میانگین ۲ میلیون و نیم خودرو در روز بنزین می‌زنند.

قیمت بسیار پایین به نسبت تبلیغات محیطی

با وجود قیمت‌های سرسام‌آور تبلیغات محیطی در سطح شهر و اتوبان ها، تبلیغات محیطی در جایگاه‌های سوخت قیمت بسیار پایین تری دارد و می توان چندین بار و در چندین جای مختلف تبلیغات خود را با نیمی از بودجه انجام دهید.

مکث زیاد و دیده شدن بیشتر

به علت سرفه های طولانی و زمان‌بر بودن عملیات بنزین زدن، افراد زمان زیادی را در پمپ بنزین به سر می‌برند و این موضوع باعث می‌شود افراد اوقات بیکاری خودشان را صرف خواندن و نگاه کردن به تابلوها بکنند و به همین نسبت مدت زمان دیده شدن یک تابلو بسیار بالاتر از بیلبوردها و عرشه های پلی است که هر خودرو با سرعت حداقل ۷۰ کیلومتر بر ساعت از کنار آن ها می گذرد.

دسترسی محلی و نیاز روزمره

به علت وجود پمپ بنزین های مختلف در هر محله ای، تقریبا ۷۰% محلی های منطقه از پمپ بنزین نزدیک خود استفاده می کنند و می توان گفت بزرگترین نقطه مشترک منطقه، پمپ بنزین منطقه حساب می شود. پس بهترین نقطه برای شناسایی برند خود برای ساکنان هر منطقه است.